Faaliyetler

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi ile işbirliği içinde İltica/Göç Alanına İlişkin Haklar/ Hizmetler Eğitimi ve Ayrımcılıkla Mücadele Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

Mültecilerle Dayanışma Derneği ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi işbirliği ile şube üyesi sosyal hizmet uzmanlarına yönelik “İltica/ Göç Alanına İlişkin Haklar/Hizmetler Eğitimi ve Ayrımcılıkla Mücadele Atölye Çalışması” 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Kocaeli’nde yapıldı.

Çalışma kapsamında ulusal mevzuat ve Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler çerçevesinde iltica hukukunun yanı sıra Türkiye’deki mülteci ve sığınmacıların hak ve hizmetlere erişimi konusunda bilgilendirme yapıldı. Eğitimde örnek vaka çalışmaları ve sosyal hizmet uzmanlarının çalışma alanını kapsayan hassas durumdaki mültecilerin korunması üzerine çalışıldı.

Eğitimin devamı olan ayrımcılıkla mücadele atölyesinde ise uzman eğitmenlerle birlikte önyargılar, kalıp-yargılar ve ayrımcılık türleri ile mücadele konusunda grup çalışmaları yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu